Notitie voor: Ariën Jansen op 't Schaijck

In 1631 is Adriaen Janss op Schadick borg bij de koop van de tiend van ´t Vliet.
In 1632 wordt Adriaen Jansz beleend na dode van zijn vader Jan Gijsbertsz met de tiend van Klein Schaik.
In 1633 laten Adriaen Johansz x Marritgen Willemsdr, op Schaijck hun testament maken. Marritgen geassisteerd door Cornelis Cornelissen de Jongen, secretaris. Zij lijftochten elkaar met het halve erf, de andere helft en f 75,= is voor de oudste zoon, volgens octrooi voor Cornelis van Deventer, houder van de lenen van de St. Paulus Abdij in Utrecht d.d. 22-07-1631.
In 1641 eist Cornelis Huijbers betaling van f 7,= van Adriaen Jansz, voor een vuur­roer, gekocht in de herberg De Swarte Winden in Utrecht.
In 1661 eisen Cornelis Hermsen en Aeriaen Jansen, broer en momber van het onnozele kind van Herman Aeriaens betaling van f 800,= van Wilhem Hermansz, voor gekochte schapen, paarden en beesten uit de inboe­del.